Тернопілля

«Тернопілля — край духовних скарбів, таємничих печер і старовинних замків»

Тернопілля — надзвичайно цікавий і багатий своїми цілющими водами, мальовничими горами, пам’ятками архітектури та культурною спадщиною край. Край, який завжди чарує чимось незбагненним та привабливим. Природа щедро наділила Тернопільщину як наземними багатствами, так і справжнім підземним царством.

Pochaivska lavra 1

Скільки б ви тут не бували бажання побачити незбагненну красу ще раз не зникає. Ця земля постійно запрошує і відкриває щораз нові можливості.

Християнські святині краю

Серед красивої і чарівної природи Поділля розташоване село Зарваниця, місце особливої Божої ласки для українського народу, один з двадцяти найвідоміших Марійських центрів Європи. Приклавшись до чудотворного образу Пречистої Діви Марії, помолившись, прийнявши купіль у джерелі, відчуваєш душевний спокій та справжню Божу благодать.

У Почаєві Кременецького району для всього світу й на всі віки зберігся слід Божої Матері — відбиток її стопи. Тепер на цьому місці велична Свято-Успенська Почаївська Лавра — одна з найбільших святинь православ’я. Велику увагу віруючих та туристів також привертають печери Гробу Господнього у селі Рукомиші Бучацького району та Пуща Відлюдника в Медоборах. Нікого не залишає байдужим і храм у скелі, що в селі Монастирку Борщівського району. Окраса Тернопілля — дерев’яні церкви. Їх в області більше ста.

dnistrovskii kanion

Підземний світ печер

На Тернопіллі паралельно ніби існують два світи: наземний і підземний — світ печер. Область по праву пишається одним із природних див. Їх налічується тут більше сотні. Окремі з них настільки унікальні, що їхню атмосферу можливо порівняти із Всесвітом, а відчуття – неначе побував у космосі. Вічна тиша, темрява, спокій. Це неможливо описати – це потрібно відчути та побачити. Печера «Кришталева» одна із найбільш вивчених та екскурсійних в області. Її підземний світ ніби балансує між реальністю і казкою. Зал Буйвола, грот Кам’яних Сліз, лабіринт Кам’яних Квітів, зали Завалів, Втрачених сподівань, Дружби — це лише деякі “етапи” підземних маршрутів, кожний з яких – неповторний і має свою історію. За незвичайну красу Кришталеву називають підземною перлиною Поділля.

Печера «Вертеба», також екскурсійна, за кількістю і багатством знахідок предметів матеріальної культури різних епох не має рівних серед інших печер світу. Тут створено чи не перший на планеті печерний музей — археології, трипільської культури та епохи неоліту. Саме тому археологи називають її Наддністрянською Помпеєю.

Печера «Оптимістична» занесена в книгу рекордів Гіннеса, як найбільша у світі гіпсова печера і як друга за загальною довжиною печерних ходів, поступаючись лише печерній системі Флінт-Мамонтова у США. Особливістю печери «Озерна» є підземні озера, які займають біля третини її площі. Вона має велике значення для геологічних і гідрогеологічних досліджень. Печера «Млинки» використовується у спортивно-туристичних цілях, для проведення регіональних і всеукраїнських змагань по спелеології. Особливістю печери є те, що в її межах можна прокласти маршрут будь-якої категорії складності (від простого до складнішого) проходження. До послуг спелеологів завжди печери «Перлина», «Жолоби», «Язичницька», «Славка», тощо.

????????????????????????????????????

Палаци, замки, фортеці та пам’ятки архітектури

Руїни древніх замків, овіяні таємничістю і загадковістю, завжди приваблювали охочих відчути атмосферу старовини. Саме на території Тернопільської області збереглась найбільша кількість старовинних замків. Тож навіть не плануйте побачити історичні багатства краю за одну подорож це просто неможливо. Кожен замок, як — от відомі в регіоні Теребовлянський, Збаразький, Бережанський, Кременецький, це цікава легендарна історія, старовинна архітектура та унікальний ландшафт. Фортифікаційна оборонна споруда у мальовничому містечку Збараж належить до шедеврів замкового мистецтва Тернопільщини. Це одночасно і палац, і фортеця. Красивий і міцний він пережив не одну облогу та постав у наші дні неоціненною пам’яткою архітектури краю XVII століття. Містичними легендами оповита історія Кременецького замку, який увійшов в історію під іменем польської володарки – Бони. Її постать в історії можна порівняти з легендарним графом Дракулою. Кажуть, що королева прагнула вічної юності та краси, а для цього використовувала невинних дівчат. Їх кидали на гострі кілки решітки-перекриття в одній з башт Кременецького замку, а ярусом нижче володарка приймала нелюдський душ. Існує легенда про міст з волосся, по якому королева діставалася до замку. Є переказ, який стверджує, що Бона переховується в криниці підземного палацу й на Великдень виходить з підземелля, тримаючи у роті золоті ключі від таємної скарбниці, повної золота. Бррр...моторошно проте так захоплююче і цікаво. Тисячі людей приїжджають сюди, щоб помилуватися фортифікаційними мурами та чудовою панорамою міста, яка відкривається із замкової гори та дізнатися де ж заховала скарби таємнича королева.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Екстремальний відпочинок на природі

Територією області протікає одна з найкрасивіших у Європі і друга за величиною в Україні – річка Дністер. Дністровський каньйон визнаний одним із 7 природних чудес України. Віднедавна Дністер – це ще і круїзна ріка. Якщо вам подобаються подорожі по воді ласкаво просимо на борт єдиного в Україні мілководного корабля «Юрій».Із палуби корабля відкриваються дивовижні краєвиди, які неможливо побачити, перебуваючи на березі, адже дерева та небо віддзеркалюються у воді, створюючи неймовірне відчуття перебування у якомусь казковому світі. Корабель є унікальним місцем відпочинку, як для сімей з дітьми, так і для закоханих пар чи великих компаній. Якщо ж вас цікавить більш екстремальний відпочинок, то на території Національного природного парку «Кременецькі гори» , створено перший в Україні офіційний парадром. Щоб подивитись на дивовижну Кременеччину з висоти пташиного польоту сюди з’їжджаються туристи з усієї України та з-за кордону. Якщо ж ви полюбляєте зимові види спорту та неможете дочекатись приходу білосніжної красуні, гайда на Тернопілля. Тут цілий рік неподалік міста Кременець працює санно — бобслейна траса, довжина якої становить 1500 метрів. Прокататись та відчути себе олімпійським спортсменом можуть усі бажаючі хто не боїться крутих віражів та швидкості, яка під час спуску сягає місцями до 80 кілометрів за годину.

Фестивалі Тернопілля

Давня історія, особливі умови життя, перетин торгових шляхів, різноманітні політичні протистояння спричинили нагромадження потужного культурного шару в Тернопільському краї. Як це все побачити? Дуже просто! Потрібно лише відвідати фестивалі, які проводяться в області. У липні туристи- гурмани надають перевагу гастрономічному фестивалю “Галицька дефіляда», де подають до столу страви, які готували ще наші бабусі та їхні батьки. Тож тримаємо ніс за вітром і, як тільки чуємо запах галицької кухні зі сторони файного міста, вирушаємо на дегустацію таких, на перший погляд, популярних страв, які приховують в собі життя, працю, історію та культуру наших прадідів. Задля відродження техніки шиття чорної борщівської сорочки, відтворення автентичності українського костюму, звичаїв та обрядів Надзбручанського краю у вересні започатковано фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». Особливістю свята є проведення в його межах фестивалю борщу «Борщ’їв», де кожне село регіону представляє на смак відвідувачів близько 50 видів власного борщу. Не залишить байдужими гостей і тематичні фестивалі, зокрема, лемківської культури «Дзвони Лемківщини», фестиваль українських народних страв «Короп Фест», карнавалу по українськи новорічно-різдвяного свята «Маланки», та багато інших.

korabel urii

Приїжджайте на Тернопілля та відкрийте для себе мальовничий куточок раю на землі. Відчуйте свіжий подих чистого повітря, пориньте в світ пригод Тома Соєра прокатавшись на кораблі, скуштуйте страви традиційної кухні відвідавши феєричні фестивалі. Жителі краю завжди раді вітати гостей та подорожуючих на просторах Тернопілля.

Comment is closed.