Національний природний парк «Черемоський»

IMG_1528Путильський край — це чарівна колиска з неповторними горами, між якими  наче змії протікають бистроплинні гірські потічки, які впадають в річки. Гори наче ковдрою вкриті лісами і травами, які передають до людських рецепторів нюху незабутні аромати свіжості, а гірські пейзажі милують око так, що не відірвешся. Тільки в такому оточенні гірських пейзажів та ароматів від трав можна вдихнути на повні груди і забути про всі турботи, які залишаються десь так далеко і справді відпочити.

Національний природний парк «Черемоськи» Створений відповідно до Указу Президента України від 11 грудня 2009 року № 1043 «Про створення національного природного парку «Черемоський» ». Загальна площа парку становить 7117,5 гектар.

IMG_8010

Територія Національного природного парку «Черемоський» розташована саме в серці українських Карпат, де цінні природні комплекси з перевагою ялинових  лісів, субальпійських та альпійської рослинності. Тут виявлено численних представників флори та фауни, занесених не тільки до Червоної книги України, але й до Європейського Червоного списку, серед яких унікальні рослини які ростуть тільки на території Чорнодільського хребта та велика кількість рідкісних лікарських рослин. Територія парку милує око мальовничими карпатськими краєвидами з неповторними гірськими плаями, кичерами, вкритими смерековими, вічнозеленими лісами, вибудуваними на поверхні землі своєрідними бескидами, куточками незайманої «дикої» природи, дивовижним світом флори та фауни, чистим гірським повітрям, своєрідним гуцульським колоритом та віддаленістю від цивілізації створює умови для розвитку екотуризму та науково- дослідницької діяльності. Відділ екологічної освіти та туризму проводить розробку екологічних стежок та туристичних маршрутів по мальовничих ландшафтах та історико-культурних об'єктах на території Путильського району, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, освітнє та рекреаційне значення. НПП «Черемоський» має також потужні рекреаційні можливості для духовного, фізичного оздоровлення відвідувачів і надання їм повноцінного відпочинку. В кожного відвідувача в пам’яті залишаться хороші  емоції, найприємніші спогади про  всю красоту Карпатських гір, адже НПП «Черемоський»  є  місцем де  воєдино зливаються природа і людина.

59100,Чернівецька обл. Путильський р-н.
сел. Путила вул.Українська, 174 А
тел. директор 2-10-16; 2-11-64;
тел/факс 2-12-58
е-mail: cheremoskiy@hotmail.com

Comment is closed.