Миколаївщина запрошує

Актовський каньйонМиколаївщина – це мальовнича частина української землі, де неозорі рівнини Побужжя та Приінгулля плекають безкраї степи, пшеничні поля, заповідні ліси, виноградники та сади. Тут, під неозорим блакитним небом простягаються оксамитові піщані пляжі Чорного моря та унікальних лиманів.

Природа наділила Миколаївщину справжнім багатством, перетворивши її на істинну скарбницю туристичних ресурсів Північного Причорномор’я – це піщані пляжі чорноморських курортів, каньйони Південного Бугу та його притоків, солоні озера і лікувальні грязі Тилігульського та Бейкушського лиманів.

Кра¦знавчий-музей

Основу потужного туристично-рекреаційного та курортно-оздоровчого комплексу складають курорти, найбільшими з яких є Коблеве, Рибаківка та Очаків.

Особливістю курорту Коблеве є гармонійне сполучення ласкавого сонця, лагідного моря та багаторічного соснового бору, які позитивно впливають на здоров'я відпочиваючих. Розвинена інфраструктура закладів розміщення, харчування, розваг та дозвілля, що складається з більш ніж п’ятиста об’єктів, створює чудові умови для дитячого, сімейного та активного молодіжного відпочинку.

Музей-суднобудування-флоту

Курорт Рибаківка розташований в екологічно чистій місцевості на піщаних пляжах затишної бухти Чорного моря. З її берега відкривається краєвид на легендарний острів Березань, а поряд знаходиться лікувальне грязе-солоне озеро Тузли.

На узбережжі Чорного моря, неподалік від гирла Дніпра розташоване затишне невелике місто з гучним ім’ям – Очаків. Це кліматичний курорт з розвіданими багатими ресурсами мінеральних вод і лікувальних грязей. Гостей міста радісно зустрічають чудові здравниці, тепле море та лиман, цілюще повітря, наповнене ароматами степових трав. Піщані пляжі з пологим дном, мальовничі краєвиди, мілководні затоки, парк водних атракціонів «Аттика», неймовірне розмаїття фруктів, овочів, молоде вино, морепродукти, а ще –  історія міста, що зосередилась у військово-історичному музеї ім. О.В.Суворова та в неперевершених морських пейзажах пензля Р.Г. Судковського, представлених у художньому музеї його імені, перетворюють Очаків на ідеальне місце для дитячого та сімейного відпочинку.

Неподалік від міста Очакова на високих схилах Бузького лиману розташована визначна пам’ятка півдня України – таємнича та загадкова «Ольвія». Це стародавнє місто-держава, засноване грецькими переселенцями на початку VI століття до н.е., було одним з найбільших античних осередків культури, торгівлі та економіки у Північному Причорномор'ї. Проіснувавши майже тисячу років, місто не зникло назавжди. Сьогодні «Ольвія» – це національний історико-археологічний заповідник, який щороку приваблює тисячі туристів.

Нацональний-природний-парк-Бузький-Гард

Вічним супутником «Ольвії» є острів Березань. Ця маленька перлина Чорного моря, відома також під іменами Борисфен, «Острів Буян» чи «Острів лейтенанта Шмідта», була важливим пунктом на відомому торговельному шляху «із варягів у греки», що проходив Дніпро-Бузьким лиманом. Саме тут у VII ст. до н.е. виникло перше грецьке поселення у Північному Причорномор’ї. Наразі Березань є не лише популярним туристичним об'єктом, а й скарбницею значної історичної спадщини, що привертає увагу багатьох археологів, геологів та географів.

Справжнім багатством південних посушливих степів Миколаївщини є велика площа заповідних лісів, парків, заказників, що були створені природою або дбайливо вирощені копіткою та наполегливою людською працею.

Рафтинг-на-бузьких-порогах

Унікальним природно-рекреаційним об’єктом вважається Кінбурнська коса – заповідний півострів з безкрайніми піщаними пляжами, хвойними лісами та незайманою природою, що знаходиться між Дніпро-Бузьким лиманом і Чорним морем. На вузькій косі, що простяглася у морі, знаходяться Національний Чорноморський біосферний заповідник та Національний природний парк «Білобережжя Святослава». Неповторність цієї території зумовлена значною кількістю ендемічних видів флори і фауни та причетністю до військової історії часів російсько-турецьких війн. Неподалік знаходиться ще один дивовижний об’єкт – рукотворний острів Первомайський, в минулому військовий об’єкт, створений для захисту акваторії Дніпро-Бузького лиману від ворожої агресії з моря.

Національний природний парк «Бузький Гард» – це одне із семи природних чудес України та місцевість, тісно пов'язана з історією Українського козацтва. Саме тут графом Віктором Скаржинським створено справжню заповідну перлину Миколаївщини – Трикратський ліс.

Руни Ольв

Високі береги приток Південного Бугу – річок Арбузинки і Мертвоводу створюють унікальні природні комплекси гранітно-степової та водної екосистем – Актовський та Петропавлівський каньйони. Серед мальовничих зелених пагорбів спокійний Південний Буг тут перетворюється на гірську річку, створюючи вузьку каньйоноподібну долину з порожистим руслом, вирами й островами. Узбережжя Мигії, Куріпчиного, Грушівки є однією з кращих у Європі природних трас водного слалому, що приваблює любителів рафтингу, сплаву на слаломних байдарках та каное. А стрімкі гранітні скелі каньйонів – улюблене місце змагань спортсменів-скелелазів.

Край, що дарує неповторну можливість доторкнутися до мальовничих, незайманих куточків природи та долучитись до відбитків історичних подій, – це «Дике поле» або «Приінгулля». Тут поруч розташувалися два великих природоохоронних об’єкти: природний заповідник державного значення «Єланецький степ» та регіональний ландшафтний парк «Приінгульський». Цілинний ковиловий степ та величні сакральні споруди створюють інтерес для відвідування паломників та всіх охочих і готових дивуватися, захоплюватися природою та історією рідного краю.

Свято-Михайлвський Пелагевський жночий монастир

Справжнім туристичним центром нашої області є місто Миколаїв, звідки починаються і де закінчуються всі туристичні маршрути. Велика кількість історико-культурних та туристично-рекреаційних об’єктів, таких як найкращий в Україні Миколаївський зоопарк, найстаріший в Україні яхт-клуб, найперша в Україні Миколаївська астрономічна обсерваторія, єдиний в Україні музей суднобудування і флоту, Миколаївський обласний краєзнавчий музей «Старофлотські казарми» та багато-багато інших забезпечують постійний туристичний інтерес до нашого регіону.

Усе це разом складається в мозаїку, настільки захоплюючу і цікаву, що хочеться розповісти про це всім охочим та гостинно запросити до Миколаївщини!

Чорноморське-узбережжя

Запрошуємо Вас побачити на власні очі, відчути серцем та залишити у пам’яті незабутні враження про наш чудовий край!

Управління з питань зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності, європейської інтеграції, туризму і курортів Миколаївської обласної державної адміністрації
54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22
Тел.: (0512) 37-22-63, Факс: (0512) 37-23-59
E-mail: uzed@mykolayiv-oda.gov.ua, tourism-nik@ukr.net

Leave a Reply