МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ

У мальовничій місцині подільського міста Хмільник, на березі річки Південний Буг, зручно розташувався санаторій «Медичний центр реабілітації залізничників» з прекрасними умовами для лікування та відпочинку.

В далекому 1953 році перегорнула першу сторінку в своїй трудовій біографії малесенька, на два десятки ліжок, радонова оздоровниця під назвою «Дорожна клінічна лікарня №2» – історична предтеча нинішнього санаторію.

У 1956 році відкривається своє ванне відділення, в наступному – спальний корпус на 70 ліжок. У 1968-му – адмінкорпус, згодом добули радонову воду, відкрили клуб, їдальню на 360 місць, АТС на 400 номерів, триповерховий і п'ятиповерховий спальні корпуси на 150 і 250 місць відповідно. 1985 рік ознаменувався завершенням будівництва шестиповерхового лікувально-діагностичного корпусу. Предметом не меншої уваги адміністрації ДКЛ №2 і керівництва столичної магістралі було будівництво дендропарку із теренкурами.

Так крок за кроком оздоровниця розбудовувалася і гучно заявила про себе в позитивному плані. Не так давно вона удостоїлася званням переможця Всеукраїнського щорічного конкурсу у номінації «Санаторно-курортні послуги».

В оздоровниці 400 ліжкомісць, палати на одну та дві особи, в них душ, туалет, лоджії, холодильник, посуд, електрочайник, кондиціонер, кабельне телебачення. Окрім того, функціонують двомісні напівлюкси і тризіркові апартаменти. До послуг пацієнтів бібліотека з читальною залою, клуб за інтересами, автостоянка з охороною, сауна, перукарня, більярдна, волейбольні майданчики і тенісні корти.
Хто переступає поріг лікувально-діагностичного корпусу, не налюбується його дизайном, чистотою, зручними м'якими кріслами і диванами, не метушливим ритмом життя. В цьому затишному храмі здоров'я застосовується новітня вітчизняна і зарубіжна медична апаратура, ведеться копітка робота людей в білих халатах в плані діагностики і боротьби з недугами.

Згодом, при бурінні свердловини  для додаткового запасу радонової води, з’ясували, що радон вона не містить, а за багатьма показниками нагадує знамениту трускавецьку «Нафтусю». Відтак у 2002 році збудували і відкрили найсучасніший за технічним рівнем і дизайном бювет, який на Міжнародному симпозіумі в Каннах (Франція) дістав високу оцінку. Тричі на день в ньому «частуються» хворі. Вода сертифікована, допомагає при недугах органів травлення, печінки, жовчних шляхів, підшлункової залози, нирок, сечовивідних шляхів.

Курс лікування в санаторії залізничників від 15 до 24 днів. Можливе амбулаторне лікування (без проживання), лікування з проживанням (без харчування).
Крім того, в оздоровниці за помірну плату, на протязі трьох днів можна провести необхідне діагностичне обстеження всіх органів та систем, а також отримати відповідні консультації провідних фахівців.
В стоматологічному кабінеті вам запропонують послугу, на яку  рідко де ще ви зможете розраховувати – імплантацію. В кабінеті функціональної діагностики прописався нового  покоління монітор – прилад цілодобового стеження за роботою серця, а в так званій солотвинській печері – соляна камера, в гінекології – відеокольпоскоп.
Безумовно, наш медичний центр перш за все асоціюється з радоном,  заради якого  люди їдуть  з усіх усюд з надією на оздоровлення.  Лікарі на поміч радону підключають ряд процедур, так би мовити, другого ешелону, яких в Медичному центрі – хоч відбавляй. Рахуйте: ванни йодобромні, хвойні, перлинні, бішофітні; душі Шарко, висхідні, циркулярні, підводні; терапії магнітні, лазерні, УВЧ, діадинамічні, ударно-хвильові і т.п. Сюди додайте ще лікувальну фізкультуру, інгаляції з настоянками різних трав, масажі.

Без черг, у чітко запрограмованому ритмі діє, оснащена автоматичною системою управління, бальнеолікарня, яка має три десятки різного калібру ванн, з них третина – з установками для підводного душ-масажу. Бальнеолікарня розташувалась на двох поверхах.
Зважте, радонова вода не єдиний природний фактор, що його поклав в основу оздоровлення пацієнтів санаторій «МЦРЗ». В його арсеналі вже  давно прописана місцева торф'яна грязь, яка допомагає у боротьбі з радикулітом, артритом, недугами суглобів.

Сад улюблене місце пацієнтів після радонових купелів, підводного витягування хребта. В одній із ніш виставлені зручні м’які куточки для відпочинку.
Оскільки санаторій має у своєму розпорядженні чудовий кіноконцертний зал на 300 місць та конференц-зал на 60 місць, їх можна тимчасово орендувати для проведення різних конференцій, симпозіумів, корпоративів та ін.
Невід’ємною, як відомо, складовою загального оздоровчого процесу є правильне харчування. Страви смачні, калорійні, різноманітні, у них не бракує м’яса, риби, овочів, молока і молочних продуктів. На десерт щодня апельсини, мандарини, банани або яблука. Діє замовна система. У їдальні два зали (звичайний і дієтичний) на 400 місць. Всі обслуговуються в одну зміну.

В 2013 році будівельниками було здано під ключ плавальний басейн з просторим холом, роздягальнями, душовими, теплою підлогою, кабінетами для медперсоналу, автоматичною системою підтримання температури води і семиступеневою автоматичною системою її очищення. Басейн обладнаний гейзерами, з яких потужно фонтанує вода, виконуючи гідромасажну функцію. Лікувальні і спальні корпуси Медичного центру з півдня прикрив своїм зеленим крилом дендропарк, що розкинувся на 20,7 гектарів і носить статус пам’ятника садово-паркового мистецтва. Тут, на цій піднятій цілині, висаджено понад сотню різних видів дерев та чагарників. Причому, чимало рідкісних, Усю флору випередили зростом туї, піднявши свої щогли вгору більш як на десяток метрів. Не надто поступилися їм в цьому ялини, сосни, ялівці.

Під орудою кращих майстрів садово-паркового мистецтва тут створено березовий, сосновий і липовий бори, обрамлені плакучими вербами, водойми, затишні алеї, пішохідні містки, скульптурні композиції, штучним озером із пляжем, тіньовими наметами, роздягальнями.

Апаратні фізіотерапевтичні процедури

 • Електролікування (гальванізація, електрофорез з лікарськими препаратами)
 • Імпульсна електротерапія (електросон, ампліпульстерапія, інтерференцтерапія, електростимуляція)
 • Високочастотна електротерапія (дарсонвалізація, індуктотермія, УВЧ-терапія, дециметрово-та сантиметрова терапія, крайвисокочастотна терапія).
 • Магнітотерапія
 • Лазеротерапія,  в т.ч. внутрішньовенна
 • Ультразвукова терапія
 • Інгаляції (масляні, з  мінеральною водою, лікарськими травами)
 • Кишкове зрошення апаратним методом (гідроколонотерапія)
 • Мікроклізми (з лікарськими травами, екстрактом Куяльницької лікувальної грязі)
 • Внутрішньовенна озонотерапія
 • Галотерапія (соляна шахта)
 • Пресотерапія
 • Кріотерапія

Бальнеотерапія

 • Радоново-вуглекислі, йодо-бромні, хвойні ванни з ароматичними маслами
 • Аерогідромасажні ванни
 • Душ Шарко, циркулярний і висхідний душі
 • Гінекологічні зрошення мінеральною водою
 • Аромотерапія
 • Фітотерапія
 • Масажі: класичний лікувальний, сегментарний, косметичний
 • Голкорефлексотерапія, мануальна терапія, карбоксітерапія.

Діагностичні послуги

 • Клінічні та біохімічні лабораторні дослідження
 • Рентгенографія органів та систем
 • Рентгеноскопія органів шлунково-кишкового тракту
 • Ультразвукова діагностика органів черевної порожнини, нирок, щитовидної залози, органів малого тазу
 • Електрокардіографія, ехокардіографія, спірографія
 • Ендоскопічні дослідження (фіброгастроскопія, колоноскопія)
 • Реоенцефалографія, реовазографія
 • Консультації фахівців (терапевта, гастроентеролога, кардіолога, гінеколога, невропатолога, уролоа, травматолога-ортопеда, ЛОР-лікаря, психотерапевта, стоматолога, фізіотерапевта, дієтолога)

В оздоровниці успішно лікуються захворювання: 

 1. Опорно-рухового апарату (остеохондроз хребта, анкілозуючий спондилоартрит, ураження суглобів, м’язів, зв’язок, наслідки травм та ін.)
 2. Серцево-судинної системи (ревматизм, гіпертонія, гіпотонія, ішемічна хвороба серця, кардіоміопатії, облітеруючі захворювання артерій та вен, хронічна венозна недостатність, тромбофлебіти та ін.)
 3. Нервової системи (радикуліти, поліневрити, плексити, полінейропатії, пошкодження нервових сплетінь, корінців, невралгії, мігрені, астенії, неврози).
 4. Жіночих статевих органів (сальпінгооофоритів, параметрити, периметрити, ендометрити, спаєчні процеси в малому тазу, ендометріоз, порушення менструального циклу, фіброміоми, гіпофункції яєчників, безпліддя, клімактеричний синдром, реабілітація після гінекологічних операцій).
 5. Чоловічих статевих органів (запальні захворювання передміхурової залози та ін.)
 6. Шкіри та підшкірної клітковини (псоріаз, нейродерміт, екзема, лишай, склеродермія, хронічна кропивниця).
 7. Ендокринної системи (цукровий діабет у стадії компенсації, подагра, гіпертиреоз, гіпотиреоз, ожиріння).
 8. Системи травлення (хронічні гастрити, холецистити, панкреатити, коліти, проктосігмоїдіти, геморой).
 9. Ротової порожнини (пародонтоз, та інші захворювання ясен і слизової оболонки).
 10. Опікова хвороба (реабілітація опікових хворих з післяопіковими ускладненнями, їх психокорекція).

Якщо вас дістали недуги, мерщій їдьте у Хмільник. У Медичному центрі ви забудете про них, а також  про стреси, хронічну перевтому, натомість одержите потужний заряд енергії, бадьорості, гармонію душі і тіла.

Тож не втрачайте свій шанс !

 Україна, 22000, м.Хмільник, Вінницької області,  вул. Шевченка, 20
 Контактні телефони: +38 (04338) 2-25-77, 2-20-86, 38-2-03, 38-2-23
 Факс: (04338) 2-25-77
 http://www.medicalcentr.com,
 e-mail: sekretar.mcrz@gmail.com

Leave a Reply